تبلیغات
rahgozar90 - مطالب اردیبهشت 1396
 
rahgozar90
 
 مفیدستان:

«گارت دیویس»، كارگردان فیلم «شیر» از این فیلم تأثیرگذار می‌گوید:


همه‌ى انسان‌ها مخاطب این فیلم هستند


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – ترجمه‌ی سارا منصوری:
ممکن است هرکدام از ما در زندگی‌مان گم‌شدن را تجربه کرده باشیم. گاهی در یک خیابان شلوغ، یک شهر دیگر یا گاهی در یک فروشگاه بزرگ.

ممكن است برای چند ساعت یا یك روز گم شده باشیم، اما درنهایت پیدا شده‌ایم و پیش خانواده‌هایمان برگشته‌ایم. اما وضعیت برای «سارو»، پسری هندی كه در كودكی‌اش گم شد كاملاً متفاوت است. او در شهری دیگر از برادرش جدا می‌شود و در یك قطار خارج از سرویس به‌خواب می‌رود. قطار راه می‌افتد و چند روز به حركت ادامه می‌دهد تا در نهایت به كلكته می‌رسد. سارو فقط مدام اسمی را كه از روستایش بلد است تكرار می‌كند، اما هیچ‌كس این روستا را نمی‌شناسد. همین می‌شود كه او برای ۲۵ سال گم می‌شود! باوركردنش سخت است، اما سارو ۲۵ سال دور از خانواده و در بین یك خانواده‌ی مهربان استرالیایی بزرگ می‌شود تا زمانی كه شركت گوگل، نرم‌افزار «گوگل‌ارث» (GoogleEarth) را تولید می‌كند و او پس از چندسال پی‌گیری موفق می‌شود خانه‌شان را در گوگل‌ارث پیدا كند.

زمانی كه «گارت دیویس»، كارگردان جوان استرالیایی كه پیش از این به‌عنوان كارگردان تلویزیونی شناخته‌شده بود، داستان باورنكردنی سارو را می‌شنود تصمیم می‌گیرد فیلم زندگی او را بسازد. فیلم «شیر» كه سال گذشته نامزد دریافت شش جایزه‌ی اسكار بود و جوایز بسیاری را از جشنواره‌های مختلف جهانی كسب كرده است، این‌بار در بخش «جام جهان‌نما» در سی و پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر به روی پرده رفت و توجه مخاطبان ایرانی را نیز به‌خود جلب كرد. به همین مناسبت گفت‌وگویی را با گارت دیویس كارگردان این فیلم متفاوت برایتان می‌آوریم تا بیش‌تر با زندگی سارو آشنا شوید.

***

 • ماجرای زندگی «سارو» واقعاً عجیب و باورنكردنی است. شما چه‌طور وارد این قصه شدید؟

وقتی داستان این پسر را شنیدم بی‌تردید خواستم که فیلمش را بسازم. من این شانس را داشتم که وقتی دو خانواده برای اولین‌بار همدیگر را ملاقات کردند، آن‌جا باشم. لحظه‌ای فوق‌العاده و توصیف‌نشدنی بود. دیدار مادرخوانده‌ی استرالیایی و مادر واقعی سارو از فراموش‌نشدنی‌ترین خاطرات زندگی‌ام است. بعد از آن به شهر کلکته رفتم و به گوشه و کنار آن سرک کشیدم و سعی کردم تا ساروی گمشده و تنها را در آن‌جا تصور کنم.

چیزی که در این داستان بسیار مرا تحت‌تأثیر قرار داد، عزم و اراده‌ی خستگی‌ناپذیر این پسر برای پیداکردن خانواده‌اش بود. او هیچ‌وقت ناامید نشد و دست از تلاش برنداشت. من تمام سعی‌ام را کردم تا در فیلم شیر، تصویر کامل و صادقانه‌ای از این اراده و عزم راسخ را منعکس کنم.

 • برایم سؤال است که چه‌طور یک پسربچه‌ی پنج‌ساله می‌تواند خاطراتی به این روشنی از خانواده‌‌ی گم‌شده‌اش و به‌خصوص مادرش داشته باشد؟

اتفاقاً سؤال خوبی كردید. خیلی‌ها از من در این‌باره می‌پرسند. واقعیت این است كه ساروی واقعی همه‌چیز را كاملاً به‌خاطر می‌آورد، چون او یک حافظه‌ی تصویری بسیار دقیق دارد. من با او در روستای کودکی‌اش در هند قدم زدم و دیدم او تصاویر واضحی از دوران كودكی‌اش دارد. او به من نشان می‌داد که کجا بازی می‌کرده و کجا با مادرش وقت می‌گذرانده است. خاطراتش برایش کاملاً زنده و پررنگ بود. به نظر من، هندوستان سرزمین شگفت‌انگیزی برای رشد یک کودک است. طبیعتش و تنوع حیواناتش همه و همه تصاویر پاک‌نشدنی در ذهن حک می‌کنند. اگر شما کودکی باشید که در این محیط چشم باز کرده و برای پنج سال تنها چیزی که دیده‌اید، این طبیعت و گیاهان و جانوران باشند، بی‌شک خاطره‌شان هیچ‌وقت از ذهنتان بیرون نمی‌رود.

 • «سانی» که نقش کودکی شخصیت سارو را بازی می‌کند، بسیار خوب و طبیعی از عهده‌ی این نقش برآمده. به‌خصوص در صحنه‌ی قطار وقتی از خواب بلند می‌شود و خودش را در جایی ناآشنا و بین غریبه‌ها می‌بیند. دوست دارم بیش‌تر درباره‌ی این صحنه از فیلم بدانم.

اول باید توضیح بدهم که ما این صحنه را در آخر پروژه تصویربرداری کردیم. چون می‌خواستم که سانی به من و گروه، اعتماد پیدا کند و با ما بیش‌تر دوست شود. در این صحنه هیچ راهنمایی یا دستوركاری به سانی ندادم که چه‌طور نقشش را بازی کند. بلکه بیش‌تر به ریتم و فضاسازی صحنه دقت داشتم. می‌خواستم فضایی رمزآلود و ترسناک را از دید یک پسربچه به تصویر بکشم که کم‌کم برایش شبیه یک کابوس می‌شود. قبل از شروع فیلم‌برداری این صحنه به او گفتم، برادرت ممکن است در هر جایی باشد؛ ممکن است روی یک صندلی خوابش برده باشد یا بین چمدان‌ها باشد. در تاریکی دنبالش بگرد و اسمش را صدا کن. او هم همین کار را کرد. من و گروهم در تاریکی نشسته بودیم و تلاش او را برای یافتن یک آشنا نگاه می‌کردیم. گاهی یک نفر از اعضای گروه نامش را صدا می‌زد و او با تعجب برمی‌گشت و دنبال منبع صدا می‌گشت. سعی کردم این سرگشتگی و حس ترس و دورشدن از آشنایان و خانواده را در فضایی بین واقعیت و توهم به مخاطب نشان دهم و البته بازی بسیار خوب سانی هم به من کمک زیادی کرد.

 • چه‌طور این حس اعتماد بین شما به‌وجود آمد؟

خب باید بگویم که سانی ذاتاً پسربچه‌ی خجالتی وکم‌رویی است. من و تک‌تک اعضای گروه سعی کردیم که با او دوست و هم‌بازی باشیم تا آن‌که بخواهیم نقش کارگردان و عوامل فیلم را داشته باشیم. ما خیلی خیلی با هم بازی می‌کردیم. بازی مورد علاقه‌مان، جنگ بالش‌ها بود. برای خود من هم تجربه‌ی خوبی بود و به دنیای کودکی برگشتم. کارهایی کردم که مدت‌ها بود انجامشان نداده بودم! بلند‌بلند می‌خندیدم و شیطنت می‌کردم و خل‌بازی در می‌آوردم. این رفتار من باعث شد تا خجالت سانی کم‌کم از بین برود. او حتماً با خودش می‌گفت وقتی کارگردان این‌قدر خل‌بازی در می‌آورد چرا من در نیاورم؟!

 • پیداکردن حس مشترک بین نقش كودكی و نقش بزرگ‌سالی سارو مشکل نبود؟

خب، نقش بزرگ‌سالی سارو را «دِوْ پاتِل» برعهده داشت که بازیگری حرفه‌ای است و هم‌کاری با او هیچ مشكلی نداشت. اما بی‌تعارف باید بگویم که بازیگر نقش کودکی سارو اهمیت بسیار زیادی داشت. چون نیمه‌ی اول فیلم کاملاً درباره‌ی اوست. اگر بازیگرمان را اشتباه انتخاب می‌کردیم، کل پروژه زمین می‌خورد. وقت و هزینه‌ی زیادی صرف کردیم تا او را پیدا کردیم و بعد از آن هم وقت زیادی برد تا او را از نظر عاطفی آماده‌ی بازی در این نقش کنیم. اعتراف می‌کنم که ما خیلی خوش‌شانس بودیم که سانی زیبا را پیدا کردیم. خود من، تا وقتی پشت میز تدوین ننشستم، به همه‌ی استعداد او پی نبردم. دقیقاً آن‌جا بود که به خودم گفتم این بچه واقعاً هنرمند است! هر دو بازیگر نقش سارو، تصویری جادویی، صادقانه و حقیقی از او را به مخاطب نشان دادند.

 • گوگل‌ارث یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم شماست. برایم سؤال است كه از گوگل‌ارث برای پیداکردن لوکیشن‌های فیلم هم استفاده کردید؟

[می‌خندد.] من همیشه از گوگل‌ارث استفاده می‌کنم. این اپلیکیشن امکان بسیار خوبی برای جست‌وجو است و همان‌طور که گفتید در فیلم شیر هم بسیار به کمک ما آمد و مکان‌های فیلم‌برداری مثل مراتع، مزارع و روستاهایی را که می‌خواستیم با آن پیدا کردیم.

 • در نیمه‌ی دوم فیلم، سارو بیش‌تر وقتش را پشت کامپیوتر و در گوگل‌ارث می‌گذراند. حتی حرف‌زدن دراین‌باره هم کسل‌کننده است. اما در فیلم شما تماشاگر در تمام این دقایق با شخصیت همراه است. چه کردید؟!

کافی است به این فکر کنید که او چگونه از نرم‌افزار استفاده می‌کند. شیوه‌ای که سارو با گوگل‌ارث کار می‌کند، شبیه هیچ‌کدام از ما نیست. طوری که او به تصاویر نگاه می‌کند گویی چمدان سنگینی از احساساتش را با خود حمل می‌کند. تصاویری که این نرم‌افزار به او نشان می‌دهند، تنها امیدش برای پیدا‌کردن خانه است. پس او فقط یک بیننده نیست، بلکه یک شکارچی خاطرات است.

 • در مورد شیوه‌ی داستان‌گویی شما کنجکاوم. فیلم‌سازان دیگر ممکن بود که داستان کودکی و بزرگ‌سالی این پسر را به موازات هم روایت کنند. اما شما دونیمه‌ی کاملاً جدا از هم را به آن اختصاص دادید.

به‌نظرم قدرتمندترین شیوه‌ی بیان برای این‌که مخاطبان با سارو در این سیر و جست‌وجو همراه شوند، همین نوع داستان‌گویی بود. به‌خاطر داشته باشید، فیلم شیر داستان مردی نیست که می‌خواهد چیزی را به‌یاد بیاورد؛ بلکه داستان مردی است که همه‌چیز را به‌خاطر دارد! مهم این است که این مرد چگونه با این راز بزرگ زندگی‌اش دست و پنجه نرم می‌کند.

 • در هالیوود فیلم‌های زیادی با عنوان «بر اساس یک داستان واقعی» ساخته می‌شوند که چندان هم واقعیت آن داستان را بازگو نمی‌كنند. شما چه‌قدر به اصل این داستان وفادار بودید؟

در طول فیلم با اعضای هردو خانواده و سارو مدام در تماس بودیم و تقریباً در جریان مرحله به مرحله‌ی کار ما بودند. من و فیلم‌نامه‌نویس فیلم، هردو یک خواسته داشتیم و آن بازگویی عین به عین واقعیت در حد امکان یك فیلم بود. در عین حال نمی‌خواستیم که یک مستند بسازیم؛ پس طبیعتاً برای این‌که به روح داستان کمک کرده باشیم چند شخصیت خیالی که در حاشیه‌ی داستان بودند را به آن اضافه کردیم.

 • وقتی کار فیلم تمام شد، چه احساسی داشتید که آن را به آدم‌های واقعی این داستان نشان دهید؟

خیلی ترسناک بود! فیلم را درسیدنی با یک پروجشکن به آن‌ها نشان دادیم. در تمام طول فیلم تنهایشان گذاشتم و وقتی در پایان، پیش آن‌ها بازگشتم دیدم که هم‌دیگر را در آغوش گرفته‌اند و گریه می‌کنند. آن‌جا بود که فهمیدم، فیلم کار خودش را درست انجام داده است.

 • بازخورد تماشاگران فیلم چه‌طور بود؟ با قصه ارتباط گرفتند؟

هرکس که این داستان را می‌شنود تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد و بی‌شک دیدن فیلم هم احساسات بیش‌تری را برمی‌انگیزد. در سینما بین مردم نشستم و فیلم را با آن‌ها دیدم. در خیلی از لحظه‌های فیلم می‌شنیدم که گریه می‌کنند؛ حتی بعضی‌ها از همان لحظه‌ی اول فیلم گریه‌كردن را شروع کردند. [می‌خندد.] بعضی‌ها در لحظه‌ی فرزندخواندگی و بعضی‌ها در لحظه‌ی دیدار مادر و فرزند. فکر می‌کنم این فیلم می‌تواند با طیف وسیعی از مردم جهان ارتباط بگیرد. چون فیلمی درباره‌ی قدرت عشق به خانواده است. پس مخاطب فیلم همه‌ی مادرها و پدرها و فرزندانشان هستند و این یعنی همه!

دوچرخهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب همه‌ى انسان‌ها مخاطب این فیلم هستند در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :همه‌ى انسان‌ها مخاطب این فیلم هستند
http://mofidestan.ir/%d9%87%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%89-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%a8-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%87%d8%b3%d8%aa%d9%86%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Žمفیدستان:

قبل از خرید تور مالزی سعی کنید اطلاعات مهم گردشگری این کشور را بخوانید تا یک سفر لذت بخش را تجربه کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ آیا در حال برنامه ریزی برای سفر به مالزی هستید؟ مالزی یکی از کشورهای خوب و توریستی آسیا محسوب می شود که چند سال هم هست از طرف ایرانی ها مورد توجه قرار گرفته و به همین خاطر می خواهیم این مطلب را به نکات اولین سفر به مالزی اختصاص دهیم. اگر بار اولی است که می خواهید به این کشور توریستی سفر کنید، باید مواردی را بدانید تا بتوانید سفرتان را خوب پیش ببرید. با ما همراه باشید:

درباره مالزی

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که به خاطر جاذبه های گردشگری زیبا و متنوعی که دارد مورد توجه است و پایتخت مالزی شهر کوالالامپور است. این کشور یکی از مهم ‌ترین مقاصد گردشگری دنیا مخصوصا برای ورزش‌هایی مثل غواصی است. سواحل مالزی بسیار زیبا و دیدنی بوده و علاوه بر سواحل و جزیره‌های گوناگون، جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از جذابیت‌های این کشور است. در بالای همه ی اینها، مالزی از نظر فرهنگ شهری و معماری و هتل و رستوران های خوب و خاص هم حرف های زیادی برای گفتن دارد.

آب و هوای مالزی

بطور کلی دو فصل بارانی در مالزی وجود دارد و بیشتر ایام سال این کشور با بارش باران مواجه است و باران های آن هم از نوع موسمی و سیل آسا هستند.اما در اکثر مواقع در طول سال، گردشگران و مسافران می‌توانند با خیال راحت به کوالالامپور سفر کنند.

در مالزی چه غذایی بخوریم؟

پیشنهاد ما این است: همه‌ی غذاهای مالزی را امتحان کنید! شاید فکر کنید زیاده روی است اما باید بدانید اکثر میوه ها و غذاهای مالزی فقط منحصربه همین کشور هستند و در هیچ جای دیگری پیدا نمی شوند. اینجا یکی از جاهایی است که فرصت طلبی مثبت است! پس از فرصت استفاده کنید و از چشیدن طعم‌های جدید نهایت لذت را ببرید.

رسم و رسوم

همانطور که احتمالا می دانید مالزی کشوری مسلمان است بنابراین مثل کشور خودمان فرهنگ دست دادن با خانم ها کار مودبانه ای نیست. مثل خیلی از جاهای مذهبی دیگر، وقتی وارد مکان مذهبی ای می شوید باید کفش های خود را درآورید و لباس مناسب پوشیده باشید. در ضمن قبل از عکس گرفتن از هر جایی مخصوصا مکان های مذهبی حتما اجازه بگیرید گرچه از نظر آنها ایرادی ندارد اما این کار مودبانه تر است.

خرید در مالزی

یکی از خوبی های کشورهای جنوب شرقی آسیا این است که خرید در این کشورها بعد جالبی دارد. در کشورهایی مثل مالزی و تایلند، بازارهای شبانه وجود دارند. این بازارها بعد از غروب کارشان را شروع می کنند و کالاهای خود را با قیمت مناسبی می فروشند. هم فال است هم تماشا! علاوه بر اینکه می توانید وسایل مورد نیازتان را با قیمت پایین تر از فروشگاه ها بخرید، فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر با مالزیایی ها و فرهنگ آنها هم پیدا می کنید.

هزینه‌ سفر و گردشگری در این کشور

بطور کلی مالزی کشور گرانی نیست و شما در آن می توانید با هر قیمت و هر بودجه ای، اقامتگاه مناسب خودتان را پیدا کنید. از هتل های ۵ ستاره خاص گرفته تا یک اقامتگاه چند نفره ارزان! جالب است بدانید بهترین هتلهای این کشور واقعا قیمت پایین تری نسبت به هتل مشابه در کشورهای دیگر دارند و از نظر خیلی ها یکی از دوست داشتنی ترین ویژگی های این کشور است!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب دانستنی های سفر به مالزی – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دانستنی های سفر به مالزی – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%b2%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مفیدستان:

روزنامه آسیا – مترجم رعنا اشرفی: به شرکت ها و محصولاتی فکر کنید که از پنج سال گذشته اسم آنها را زیاد می شنوید یا از آنها استفاده می کنید. آیا شما پنج سال پیش اینستاگرام داشتید؟ آیا پنج سال پیش اینستاگرام داشتید؟ آیا پنج سال پیش دوربین های GoPro را می شناختید یا می دانستید چه قابلیت هایی دارند؟ تکنولوژی هایی مانند Snapchat، FitBit و Tinder چطور؟ این نرم افزارها تا حدی نمونه هایی هستند که در قالب تکنولوژی روز به وجود می آیند، اما تنها تعداد کمی از محصولاتی که در این چند سال به بازار عرضه شده اند توانستند در سال های اخیر تاثیری بر فرهنگ عامه و جهان داشته باشد. هر ساله، شرکت های بیشتر و بیشتری شکل می گیرند که محصولات و خدماتی را تولید می کنند که به شکل گیری زندگی ما کمک می کند. این شرکت ها با تولید تکنولوژی های فوق الذکر با ایجاد خلاقیت و نوآوری در جهان زندگی ما را بهتر می کنند.

شاید بتوان گفت برخی از بزرگ ترین و بهترین اختراعات و نوآوری های هزار سال اخیر در سال جاری رونمایی خواهندشد. این امر شاید کمی بعید به نظر برسد، اما بالاخره که این اتفاق می افتد، درست است؟ پس چرا امسال سال این اتفاقات نباشد؟ این احتمال وجود دارد که شرکت ها امسال بیش از هر زمان دیگری همچنان به پیشرفت های پیشگامانه خود در زمینه های زیاد ادامه دهند. این ۱۲ شرکتی که در ادامه نام می بریم به احتمال زیاد بیشتر از سایر کمپانی ها در این زمینه موفق تر و چشم گیرتر خواهندبود.

گوگل

صادقانه باید گفت که نبود گوگل در صدر لیست کمپانی هایی که این سیاره را تغییر می دهند، مضحک است. شاید گوگل حتی در حال حاضر نیز کارهای بسیار زیادی، بیشتر از آنچه تصور می کنید، برای جهان انجام داده است، اما در عین حال مطمئن باشید این ابرشرکت به این زودی ها دست از پیشرفت بر نمی دارد.

کمپانی گوگل نه فقط با موتور جست و جوگر اینترنتی خود، بلکه به طور کلی دنیای تکنولوژی را به گونه ای تغییر داد که ما امروزه می بینیم. این کمپانی همچنین در آینده نیز به مسیر خود ادامه و کارهای خیلی بیشتری انجام می دهد.

خیلی سخت است که دقیقا بتوان گفت گوگل در سال آینده یا حتی در طول ده سال نتایجی که می خواهد بسیار سریع است. ما به طور کلی از تمام محصولات و جنبه هایی که چهره کلی تکنولوژی و اینترنت را تغییر داده است، لذت می بریم. از همین رو قطعا با هر چیز تازه ای که تولید شود مشکلی نداریم.با وجود نرم افزارهای خدماتی مانند Google Earth و Google Translate، جهان همواره در حال کوچک شدن است و در عین حال هر روز نیز تغییر می کند.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


GSK

مالاریا در کشورهای توسعه یافته و کشورهایی که از لحاظ پزشکی پیشگام هستند، وجود ندارد. آخرین باری که شنیدید کسی در ایالات متحده آمریکا به بیماری مالاریا دچار شد یا در انگلستان توسط یک پشه آلوده گزیده شد، کی بود؟ اما بسیاری از کشورهای جهان سوم و در حال توسعه هنوز هم درگیر این بیماری مرگ بار هستند و سالانه حدود نیم میلیون نفر به دلیل ابتلا به این بیماری کشته می شوند.

کمپانی GSK به مدت سی سال بر روی ساخت و توسعه واکسنی برای این بیماری مهلک کار کرد. بیماری ای که هر ساله بیش از ۲۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده می کند. این دارو اواسط سال ۲۰۱۵ با میزان موفقیت بسیار بالا برای جلوگیری از موارد ابتلا به مالاریا در کودکان مورد تایید آژانس دارویی اروپا (EMA) قرار گرفت. این واکسن شانس ابتلا به این بیماری را تا ۴۰ درصد کاهش داد.تاثیرات استفاده از این واکسن تا سال ها باقی می ماند، اما کمپانی GSK در این نقطه دست از تلاش بر نمی دارد. این شرکت داروسازی همچنین به دنبال درمانی برای کاهش بیماری ایدز در آینده است.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


وودافون/ سافاریکام

همه شرکت ها نمی توانند مدعی شوند که به معنای واقعی کلمه، وجهه یک ملت را تغییر دادند، اما این دو شرکت می توانند چنین ادعایی داشته باشند. وودافون (Vodafone) و سافاریکام (Safaricom) که به ترتیب در انگلستان و کنیا مستقر هستند، برنامه همکاری خود در زمینه ارتباطات تلفن همراه را از سال ۲۰۰۷ آغاز کردند.

ایده ای که پشت این سرویس نهفته است M-Pesa نام دارد که به افراد بدون حساب بانکی اجازه می دهد از طریق این نرم افزار تجارت ارز کنند. این نرم افزار همچنین این امکان را فراهم می کند که صورتحساب تان را اینترنتی پرداخت یا بدون چاپ رسید به دارایی تان رسیدگی کنید.این امر در جهان در حال توسعه مفید به نظر می رسد (بیشتر شبیه به برنامه هایی مانند PayPal و Samsung Pay) اما جاذبه واقعی این نوع تکنولوژی که در جهان سوم و مناطق در حال توسعه در حال اجراست، تا زمانی که کاملا موفق نشود مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

در کشوری مانند کنیا که مردم بیشتر از پرکردن حساب بانکی شان به دنبال تلفن همراه ارزان هستند، ۴۲ درصد تولیدات ناخالص داخلی کل کشور از طریق این نرم افزار خدماتی مورد معامله قرار می گیرد. این گونه از نوآوری ها به احتمال زیاد در سراسر جهان توسعه می یابد.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


تویوتا

شاید بعضی از شما خودروهای تویوتا را رانده یا حداقل سوارشان شده باشید. حتی اگر اینطور نباشد هم امکان ندارد تا به حال یکی از خودروهای ساخت این کمپانی را ندیده باشید.

یکی از خودروهای معروف این کمپانی تویوتا پریوس (Toyota Prius) است که به دلیل داشتن خلاقیت در ساختش به عنوان اولین خودروی واقعا موفق هایبریدی بسیار شناخته شده است. این خودرو با هدف کمک به کاهش تولید گازهای گلخانه ای در صنعت خودرو تولید شده است. این ایده به شیوه غیرقابل باوری موفق شد و موجب شد که امروزه ساخت و تولید خودروهای سبزی (Green Car) که کمترین آسیب را به محیط زیست می زنند بسیار متداول شود. تویوتا در حال حاضر دوباره نیز قصد دارد همین کار را انجام دهد.این خودروساز در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ خط تولید تویوتا میرای (Toyota Mirai) را راه اندازی کرد. این کمپانی با ساخت خودروی مذکور توانست تولیدکننده اولین خودرویی باشد که با سلول سوختی کار می کند و این خودرو را به تولید انبوه رساند.

این خودرو به معنای واقعی کلمه (به جای دود) فقط آب از خود خارج می کند. در چند سال آینده، تاثیری که میرای (Mirai) بر جهان خواهدداشت درست مشابه تاثیری خواهدبود که تویوتا پریوس (Toyota Prius) داشت.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


استارباکس

بله، بسیاری از افراد در سرتاسر جهان با نوشیدن دسرها و قهوه های خوشمزه استارباکس (Starbucks) صبح خود را آغاز می کنند، اما عرضه قهوه و دسر تمام کاری نیست که این کمپانی انجام می دهد. حقیقتا استارباکس پدیده ای جهانی است که در سراسر جهان ۲۰ هزار فروشگاه دارد.

البته با چنین گستردگی که این شرکت دارد، تصورش سخت است که تمام محصولاتی که این کمپانی عرضه می کند به شیوه ای درست و با استفاده از بهترین مواد و نیروی کاری به دست آمده که حرفه ای و خوش برخورد هستند. زیرا هنگامی که کسب و کاری گسترش می یابد اما در عین حال می خواهد که هزینه هایش را پایین نگه دارد، مشکل استفاده از مواد غیربهداشتی و ناسالم و همچنین کارمندان همیشه خسته و بی حوصله نیز کم کم پدیدار می شود.

اما استارباکس تاکنون به این شیوه عمل کرد و همیشه تلاش کرد عملکرد صحیحی داشته باشد که مورد قبول عموم مردم است. این کمپانی بزرگ تقریبا ۱۰۰ درصد از قهوه های خود را به شیوه ای کاملا مطمئن و طبیعی تامین می کند.استارباکس مرتبا در مزارعه قهوه ای سرمایه گذاری می کند که دانه های قهوه مصرفی آنها را تامین می کند. این کمپانی تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیون دلار روی این مزارع سرمایه گذاری کرده است.این شیوه از تعهد به تجارت اخلاقی تغییر تازه ای است که استارباکس مطمئنا در سال های آینده به توسعه این روند ادامه خواهدداد.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


نوو نوردیسک

چه چیزی بیشتر از شفا بخشیدن جهان را تغییر می دهد؟ نوو نوردیسک (Novo Nordisk)، تولیدکننده دانمارکی داروست که در اواسط دهه ۹۰ شروع به پیگیری ایده ای کرد که تا حد زیادی به پیشگیری شیوع دیابت در کشور چین کمک می کرد. حدود افراد دیابتی در چین تقریبا ۱۰۰ میلیون نفر بود.

اما شاید بپرسید که این شرکت داروسازی چگونه به کاهش دیابت در چین کمک کرد؟ این کمپانی با آموزش عمومی مردم چین و حتی پزشکان در مورد نحوه درمان بهتر این بیماری و همچنین ساخت انسولین تولید داخل بیشتری که در دسترس عموم نیز قرار داشت، توانست جان افراد زیادی را در این کشور نجات دهد. نوو با پیاده سازی این ایده در چین که یکی از قدرت های جهانی است، نشان داد آنچه برای تغییر موثر جهان لازم است (یا حداقل بخشی از آن) را داراست و به این کار خود ادامه خواهدداد.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


انل

منابع تجدیدپذیر و انرژی پاک در حال حاضر دو تا از موضوعات داغ دنیای خلاقیت و نوآوری هستند. در عصر و زمانه ای که در آن بحث های زیادی از گرم شدن زمین، انتشار گازهای سمی و حفاظت از محیط زیست وجود دارد، تنها افرادی که می توانند استفاده از تمیزترین انرژی ها را مهار و کنترل کنند کسانی هستند که حکومت می کنند و البته جهان را تغییر می دهند.

اگر نام انل (Enel) را نشنیده اید، حق دارید. انل تولیدکننده و توزیع کننده چندملیتی ایتالیایی برق و گاز است. این شرکت انرژی با وجود ۳۸ درصد انرژی استخراجی خود از منابع تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۴، به نوعی در میدان رقابت برای استقرار پایگاهی در بازار انرژی پاک پیشتاز است.انل با فکر کردن به آینده ای نه چندان دور، می خواهد تا سال ۲۰۵۰ سوخت هایش را عاری از هرگونه کربنی کند.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


والمارت

والمارت (Walmart)، به عنوان یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین مراکز خرید جهان و البته قطعا بزرگ ترین و معروف ترین مرکز خرید آمریکا، بدون شک یکی از مدعیان اصلی این لیست است که تقریبا به صورت مداوم در مسیر نوآوری و ارائه خدمات جدید قدم بر می دارد. این کمپانی نه تنها محصولاتش را با قیمت پایینی می فروشد، بلکه همچنین محصولات ارگانیکی را تولید می کنند که نسبت به محصولات مشابه غیرارگانیک حتی قیمت بیشتری هم ندارند.

برای مثال، والمارت مواد شوینده لباس هایی را تحت عنوان Purex PowerShot تولید کرد که به گونه ای طراحی شدند که نسبت به انواع دیگر مواد شوینده آب کمتری مصرف می کنند. با وجود اینکه این روش تازه است، اما محصولاتی که توسط این کمپانی عرضه می شود، ۳۰درصد کارآمدتر و ۵۰ درصد موثرتر از رقبای دیگر خود هستند و در عین حال با آنها هم قیمت هستند. این کارآمدی اجناس چیزی است برای صرفه جویی در مصرف برق و همچنین بازیافت کالا. بدون تردید والمارت در حال تشکیل جنبش هایی در جهان تجارت است.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


کیک استارتر

شاید این نام برای شما خیلی آشنا نباشد اما این موضوع دال بر این نیست که کیک استارتر (KickStarter) کمپانی بزرگی نباشد! این کمپانی یک شرکت عام المنفعه آمریکایی است که در بروکلین نیویورک مستقر است. این شرکت بر روی پروژه های خلاقانه در زمینه های مختلفی مانند فیلم، موسیقی، بازی کامپیوتری و غیره سرمایه گذاری می کند. شیوه سرمایه گذاری این شرکت نیز به این صورت است که مردم پول هایی را به آن اهدا می کنند که صرف شکل گیری محصول، رویداد یا پدیده ای نو شود. سایت کیک استارتر محبوب ترین سایت برای انجام آنلاین این کارهاست.سرمایه گذاری در کل به پدیده بسیار عظیمی تبدیل شده است و به این ترتیب شیوه تفکر اخیر کلیه صنایع تجاری را نیز تغییر داده است.

با این حال کیک استارتر، به خصوص در دنیای هنر، عامل بالقوه پنهانی برای افزایش پروژه های سرمایه گذاری معاملاتی بزرگ بوده است. کیک استارتر، به طور کل، تا اواخر سال ۲۰۱۵ به حدود ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان کمک کرد که بتوانند تقریبا ۱۰۰ هزار پروژه را به پایان برسانند. روشی که کیک استارتر در کمک به افراد برای پیشبرد پروژه هایشان دارد، مطمئنا ادامه پیدا خواهدکرد و تا سال آینده زندگی بسیاری دیگر را نیز تغییر خواهدداد.

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهندداد


مستر کارت

شاید تصور این موضوع سخت باشد که یک شرکت کارت های اعتباری را بتوان به عنوان شرکتی خوب شناخت. اما یادتان باشد این لیست در مورد شرکت هایی است که جهان را تغییر می دهند، نه اینکه الزاما آن را به مکانی بهتر تبدیل کنند. با این حال، مسترکارت (Master Card) در انجام هر دو کار موفق است و به احتمال زیاد تا سال آینده نیز به همین روند خود ادامه خواهدداد.

به این مثال توجه کنید: این شرکت کارت اعتباری در چند سال گذشته با همکاری با دولت آفریقای جنوبی موافقت کرد. برنامه همکاری این شرکت با آفریقای جنوبی به این صورت بود که دولت مزایای اجتماعی بیش از ۱۰ میلیون نفر را در این کارت های بانکی توزیع می کرد. به این ترتیب جرم تقلب به میزان قابل توجهی در این کشور کاهش یافت و کشور آفریقای جنوبی توانست تنها در طول دو سال بیش از ۲۵۰ میلیون دلار از دارایی اش را ذخیره کند. اگر کمپانی مسترکارت تنها در طول چند سال توانست چنین کاری را انجام دهد، دیگر تصور کنید در چند سال آینده چه کارهایی را انجام خواهدداد!

شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر خواهنددادلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مستر اچ پی بررسی سرور های تجهیزات شبکه …چرا به سرور نیاز دارید؟ سرورها نرم افزارهای مالی و اتوماسیون اداری را در پایدارترین خبرهای فناوری و ارتباطات خبر فارسیگوشی و تبلت خود را با این نرم افزار به اسکنری همراه تبدیل و اسکن های خود را به صورت خواص قارچ کومبوچا قارچ کامبوچا گفته می شود این قارچ به دلیل‌‏‎ اثردرمانی آن یا به قول بعضی ها به دلیل مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک …یک نمای خوب به شکلی طراحی می شود که کاربری خود را در پوسته خود نشان دهد استفاده از یک تازه های تکنولوژی مرکز اطلاعات فنی ایرانترامپ پیمان نفتا را لغو نمی‌کنم قیمت ارز و سکه در بازار سرمایه‌گذاری میلیارد پول نیوز اگر نمی دانید در کلینیک های زیبایی چه مبالغی رد و بدل می شود مطلب پول نیوز را بخوانیدویندوز ۱۰ ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادویندوز۱۰ویندوز ۱۰ به انگلیسی با اسم رمز آستانهسرآغاز به انگلیسی آخرین نسخه زندگی نامه کارآفرین موفق جهان شهر صفا، … گاهی اوقات اندیشه ای را که در ذهنم می نشیند، باور می کنم و آنرا می نگارم به مطالعه تم جدید رابط کاربری ظاهری شبیه به اندروید …هواوی یکی از شرکت‌هایی است که رابط کاربری نسبتا سنگین را روی محصولاتش نصب می‌کندقیمت آیفون قانونی در ایران مشخص شد زومیتشرکت‌هایی که از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مجوز ارائه خدمات پس از فروش الف شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می جهان را تغییر می دهند شرکت هایی است که جهان را شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را هستند که حکومت می کنند و البته جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند برترین‌ها دمادم شرکت هایی که به زودی، جهان را تغییر که جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت هایی که در سال آینده جهان را تغییر شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی است که جهان را تغییر می دهند، نه که به زودی، جهان را تغییر شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند جهان را تغییر می دهند شرکت هایی است که جهان را به زودی، جهان را تغییر می شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند کمپانی هایی که این سیاره را تغییر می دهند شرکت هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت هایی که به زودی اما یادتان باشد این لیست در مورد شرکت هایی است که جهان را تغییر می مجله پنجره خلاقیت شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر شرکت‌هایی که به زودی که جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند انجمن های فارس … دانستنیهای جالب شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می شرکت‌هایی که به زودی جهان را تغییر می دهند شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند مفیدستان شرکت‌هایی که به زودی، جهان را هستند که حکومت می کنند و البته جهان را تغییر می دهند

مطلب شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شرکت‌هایی که به زودی، جهان را تغییر می دهند
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d9%88%d8%af%db%8c%d8%8c-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d9%85%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :