تبلیغات
rahgozar90 - مطالب آبان 1394
 
rahgozar90
 
 

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، شایعات اخیر نشان می دهد که اپل در روی 13 نوامبر قصد دارد، توزیع تبلت iPad Pro خود را آغاز کند.

در حال حاضر امکان پیش سفارش تبلت های اپل بر روی سایت این کمپانی وجود دارد.

البته پیش سفارش مدل سلولی 128 گیگابایتی که فقط مجهز به Wi-Fi می باشد، هنوز ممکن نیست.

شایعه ی قبلی در خصوص تاریخ عرضه ی این تبلت در سراسر جهان، مربوط به روز 11 نوامبر بوده است.

البته پیش از این نیز احتمال آغاز توزیع از 11 نوامبر رد شده بود، زیرا این روز در ایالات متحده ی آمریکا، روز نظامیان می باشد و مراسم مربوط به آن ها، تمامی برنامه های شرکت های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد.

حال باید کمی منتظر ماند و دید که آیا در روز 13 نوامبر توزیع تبلت اپل آغاز می شود یا کاربراین برای دریافت تبلت خود باید باز هم منتظر بمانند.


لینک منبع و پست :تاریخی جدید برای زمان آغاز توزیع iPad Pro اپل
http://qudsonline.ir/detail/News/321583نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1394/08/14 شناسه خبر: 523215

مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات با اعلام این خبر گفت: شرکت تلگرام اعلام کرده که خطوط قرمز را می‌پذیرد و صفحات غیراخلاقی را از دسترس خارج و مسدود می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:شب گذشته مدیران تلگرام در قالب مطلبی که در توییتر منتشر کرده‌اند از مردم ایران و وزارت ارتباطات بابت مطالب نادرستی که پیش از این اعلام کرده و به حاکمیت کشور و وزارت ارتباطات نسبت داده بودند عذرخواهی کرده‌اند.

محمدرضا فرنقی‌زاد ادامه داد:همچنین در قالب این توییت شرکت مذکور اعلام کرده که خطوط قرمز را می‌پذیرد و صفحات غیراخلاقی را از دسترس خارج و مسدود می‌کند.

وی یادآور شد: البته چندی پیش وزیر ارتباطات این نکته را با جدیت و قاطعانه اعلام کرده بود اگر دسترسی به این صفحات مسدود نشود ایران درباره فیلترینگ تلگرام تصمیم جدی خواهد گرفت.

فرنقی‌زاد با بیان اینکه هنوز وعده داده شده از سوی توییتر به طور کامل بررسی نشده و لازم است در این خصوص بررسی‌های لازم صورت گیرد تا مشخص شود این وعده تا چه اندازه به حقیقت پیوسته اظهار کرد: به هر حال پس از انجام بررسی‌های لازم در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به این سوال که پیش از این از سوی برخی اعضای کارگروه فیلترینگ اینگونه اعلام شده بود که اکثر اعضای کارگروه موافق فیلترینگ تلگرام هستند، گفت: وزارت ارتباطات تنها یک نماینده در این کارگروه دارد و قطعا اگر تلگرام شرایط ایران را نمی‌پذیرفت نسبت به فیلترینگ آن اقدام می‌شد.

در هفته‌های گذشته به دنبال ایجاد اختلالات مختلف در نرم‌افزار ارتباطی تلگرام مدیران این شرکت در قالب توییت اعلام کردند دولت ایران و وزارت ارتباطات از آنها خواسته‌هایی داشته است که به دلیل فراهم نکردن این درخواست تلگرام در ایران فیلتر شده است، اما بلافاصله پس از انتشار این مطلب وزارت ارتباطات اعلام کرد که اختلالات پیش آمده به دلیل قطع ارتباط سه کانال ارتباطی ایران بوده است.

پس از اعلام این موضوع وزیر ارتباطات اعلام کرد که خواسته ایران از تلگرام آن بوده که دسترسی به صفحات غیراخلاقی را که خط قرمز نظام محسوب می‌شود مسدود کنند.

محمود واعظی در عین حال تاکید کرده بود که اگرچنین اتفاقی رخ ندهد ایران نسبت به فیلترینگ تلگرام اقدام می‌کند. همچنین چهارشنبه هفته گذشته کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای در این زمینه جلسه‌ای برگزار کرد که البته به دلیل به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضای این کمیته تصمیم‌گیری درباره‌ی سرنوشت تلگرام در ایران به جلسه آتی کارگروه موکول شد.

انتهای پیام/ط


لینک منبع و پست :عذرخواهی تلگرام از مردم ایران/ مدیر تلگرام: خطوط قرمز ایران را می‌پذیریم و صفحات غیر اخلاقی را مسدود می کنیم
http://dana.ir/News/523215.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تعرفه تلفن ثابت از سال 82 ثابت است :: ITanalyze

 • تعرفه تلفن ثابت از سال 82 ثابت است :: ITanalyze

  حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در بخش تلفن ثابت از ابتدای سال 82 تاکنون دوبار افزایش تعرفه را در ظاهر به چشم دیده، اما در مجموع با اجرای طرح همکدی و تغییر ساختار تعرفه‌ای به تعرفه‌های کمتر از سال 82 رسیده است.

  باز هم اظهار نظرهای هفته گشته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیرامون افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت که به باور رگولاتور دولتی در 12 سال گذشته دوبار با افزایش روبرو شده است، مورد انتقاد مخابراتی‌‌ها قرار گرفت. بر همین اساس شرکت مخابرات ایران با صدور اطلاعیه‌ای برای چندمین بار توضیحاتی پیرامون این موضوع ارایه کرد.

  روایط عمومی مخابرات ایران در اطلاعیه خود اعلام کرده که حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در بخش تلفن ثابت از ابتدای سال 82 تاکنون دوبار افزایش تعرفه را در ظاهر به چشم دیده، اما در مجموع با اجرای طرح همکدی و تغییر ساختار تعرفه ای به تعرفه‌های کمتر از سال 82 رسیده است. لذا ادعای مطرح شده توسط آقای علی حسینی، مدیرکل حقوقی رگولاتوری  با عنوان «از سال ۸۲ تاکنون تعرفه‌های شرکت مخابرات ایران دوبار افزایش یافته است»  قویا تکذیب و برای تنویر افکار عمومی، توضیحات زیر ارایه می‌شود:

  1- در سال 1382 تعرفه‌های مخابراتی در شورای اقتصاد  تصویب و ابلاغ شد؛ در حالی که در 12 سال گذشته تعرفه‌ها و خدمات در بخش‌های مختلف از 5 تا 20 برابر افزایش پیدا کرده است. بعد از ده سال در سال 1392 کمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه‌های مخابراتی را تغییر داد؛ اما با ورود آقای دکتر واعظی به وزارت ارتباطات، تعرفه‌های جدید، حالت اجرایی پیدا نکرده و به جای آن طرح تغییر ساختار تعرفه‌ها مصوب شد.

  2- در طرح تغییر ساختار تعرفه‌ها، پالس محوری به ثانیه محوری تبدیل و در ادامه با اجرای طرح هم کدی، کدهای داخل استانی در کل کشور، حذف و تعرفه یک دقیقه مکالمه درون استانی به مبلغ ناچیز 30ریال کاهش یافت که در نتیجه آن در استان‌های کوچک 8 درصد و در استان‌های بزرگ تا 30 درصد کاهش درآمد در حوزه تلفن ثابت ایجاد شد. البته پس از پایان طرح هم کدسازی در آبان ماه 93، گزارش مالی از مجموعه اقدامات انجام شده، تقدیم وزرات ارتباطات شد و لذا در حال حاضر بر خلاف ادعای جناب آقای علی حسینی، نه تنها افزایش تعرفه در حوزه تلفن ثابت نداریم، بلکه شاهد کاهش تعرفه هم بوده‌ایم.

  3- در مورد خدمات ارزش افزوده باید دانست که در کشور ما دست اپراتورها برای ارایه خدمات ارزش افزوده باز نیست؛ زیرا حاکمیت وارد بحث تعرفه و قیمت گذاری خدمات می‌شود که این امر صرفه اقتصادی را از اپراتور می‌گیرد. درست است که بخشی از درآمد مخابرات باید از خدمات ارزش افزوده باشد، اما باید بدانیم که در دنیا قیمت گذاری در بخش خدمات ارزش افزوده، توافقی است. همچنین از نظر قوانین کشور ما نیز خدمات ارزش افزوده تلفن ثابت باید قابلیت ارایه و اجرائی شدن را داشته باشند که در بسیاری از موارد این قابلیت وجود ندارد؛ ضمن اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، درآمد خدمات ارزش افزوده کمتر از 30 درصد است.

  4- پس از خصوصی شدن مخابرات، به‌رغم تمام مشکلات مالی ناشی از عدم افزایش تعرفه‌ها، 4 میلیون و 200 هزار خط تلفن ثابت، 30میلیون خط تلفن همراه و چهار میلیون پورت ADSL واگذار شده که نسبت به رقم چهار سال قبل از خصوصی شدن، رقم بالاتری است.

  5- توسعه سرویس‌های ارزش افزوده، نیازمند سرمایه گذاری است که با اصلاح مبلغ نرخ پایه تعرفه، امکان سرمایه گذاری در این حوزه نیز فراهم می‌شود.

  در پایان لازم است یادآوری کنیم که اینکه رگولاتور چه تعرفه‌ای برای مخابرات تعیین کند، در اولویت نیست. بلکه لازم است ساز و کاری طراحی شود که جبران کاهش درآمدهای مخابراتی در آن اعمال شده و حداقل یک سود منطقی برای توسعه در آن دیده شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 6 آبان 1394 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž

پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

 • پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

  وی افزود: برای شناسایی این عنکبوت از چند فاکتور ویژه از جمله بدن گیتار شکل و رنگ قهوه ای این نوع از عنکبوت که در چند رنگ قهوه ای موجود است، استفاده می شود. این عنکبوت سه جفت چشم دارد که با فاصله روی سرش قرار گرفته است و از این ویژگی های ظاهری برای شناسایی این عنکبوت استفاده می شود.

  دبیر سابق انجمن های علمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی با اشاره به اینکه این نوع خاص عنکبوت بومی آمریکاست، افزود: این عنکبوت در مکان های خلوت در خانه ها مثل جا رختخوابی خانه ها در انزوا زندگی می کند.

  حاتمی خاطرنشان کرد: قهوه ای منزوی تار می بافد و محل زندگیش قابل مشاهده نیست. سم این گونه از عنکبوت ها فساد بافتی ایجاد می کند و در محل گزش به دلیل آنزیم هایی که منتقل می کنند پروتئین بافت را از هم جدا می کند. تب شدید و لرزش بدن در روز اول از علائم گزش این عنکبوت است که به مرور زمان از بین می رود اما محل گزش تاول می زند و بافت این قسمت فاسد می شود که به مرور زمان برطرف خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه هنوز نحوه درمان مشخصی برای این سم کشف نشده است، اضافه کرد: گزش این عنکبوت می تواند در درازمدت موجب سرطان شود بنابراین توصیه می شود پس از گزش هر نوع عنکبوتی در محل گزش، یخ قرار داده تا از گسترش سم جلوگیری و به مراکز درمانی مراجعه شود.

  دبیر سابق انجمن های علمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی با بیان اینکه این عنکبوت در شهر مشهد در حال گسترش است، افزود: تاکنون حدود 11 نمونه از این عنکبوت در منطقه کوهسنگی یافت شده است.

  حاتمی با تاکید بر اینکه این عنکبوت ها در شرایط آرام و کثیف به صورت منزوی زندگی می کنند، یادآور شد: با تمیز نگه داشتن محیط می توان از گسترش این گونه که ناخواسته از آمریکا و به مرور زمان وارد منطقه خاورمیانه شده است، جلوگیری کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :