تبلیغات
rahgozar90 - مطالب بهمن 1394
 
rahgozar90
 
 

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، رییس جمهور آمریکا به تازگی، طرحی با عنوان اقدام ملی امنیت سایبری پیشنهاد کرد و در این طرح خواستار بودجه ی 19 میلیارد دلاری برای تحول نظام کامپیوتری نهادها دولتی ایالات متحده و ارتقای امنیت سایبری این کشور در سطح وسیع شد.

اوباما اعلام کرد که انتظار دارد، حمایت گسترده یی از این طرح شود.

رییس جمهور آمریکا همچنین خواستار بودجه ی 3.1 میلیارد دلاری از کنگره، برای ایجاد تغیرر در ساختار سیستم های رایانه یی نهادهای دولتی کشورش شد و هشدار داد که در حال حاضر دولت آمریکا برای حفاظت از داده های مهم کشورش، تنها به سیستم های کامپیوتری بسیار قدیمی تکیه کرده است.

برخی از سیستم های مورد استفاده در سازمان های مرتبط با خدمات اجتماعی کشور آمریکا مربوط به سال 1960 می باشد و این مساله باعث آسیب پذیری چنین نهادهایی در برابر حملات سایبری می شود.

اوباما ابراز امیدواری کرد که با وجود اینترنت و دسترسی گسترده به تکنولوژی بتواند در این زمینه پیشرفت هایی برای کشورش فرآهم کند.

اوباما در یادداشتی که به تازگی در وال استریت ژورنال و همزمان با ارائه ی بودجه ی پیشنهادی سال 2017 ارائه کرده است، از ضرورت هماهنگی سیاست‌های مرتبط با امنیت سایبری در میان همه نهادهای مدنی سخن گفت و ۱۹ میلیارد دلار برای افزایش امنیت سایبری در تمامی نهادهای دولتی خواستار شد. این رقم در حدود ۳۵ درصد بیش تر از بودجه‌ یی است که سال گذشته به این حوزه اختصاص یافته بود.

در این بودجه به همکاری در میان سازمان‌های مدنی، ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی در ارتباط با سیاست‌گذاری‌های امنیت سایبری اشاره شده است.

طرح جدید اوباما برای ارتقای امنیت سایبری نهادهای دولتی کشور، با عنوان طرح اقدام ملی امنیت سایبری شناخته می‌شود و حاصل تلاشی هفت ساله برای ایجاد برنامه یی عملی، منسجم و گسترده در ارتباط با امنیت سایبری است.

اوباما وعده داد که مشکلات سایبری نسبتا سریع حل خواهند شد.

اقدامات پیش‌بینی شده در طرح اوباما شامل؛ آموزش بخش خصوصی و اقداماتی نظیر ارتقای رمزهای ورود و شناسه‌های معتبر برای داده‌های مالیاتی و همچنین دیگر مسایل مالی مرتبط با دولت خواهند بود.


لینک منبع و پست :پیشنهاد اوباما برای طرح اقدام ملی امنیت سایبری و افزایش بودجه در این زمینه
http://qudsonline.ir/detail/News/349763نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، مسلما؛ کمپانی LG با احترام بسیاری در ساخت نکسوس 5 با گوگل همکاری کرده بود، همچنین کمپانی HTC برای ساخت و راه اندازی تبلت عالی نکسوس 9 در کنار گوگل حضور داشت. اخیرا نیز نام کمپانی هوآوی برای تولید گوشی هوشمند و قدرتمند نکسوس 6P در کنار گوگل دیده شد، اما در آینده یی نه چندان دور، کمپانی گوگل قرار است به تنهایی و بدون داشتم شریکی معروف برای ساخت نکسوس جدید اقدام کند.

مدیرعامل شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده است که این کمپانی قصد دارد، در آینده یی نه چندان دور، خط تولید محصولی جدید را که بسیار شبیه به گوشی های هوشمند اپل خواهد بود، راه اندازی کند.

گوگل تا کنون، تنها تجربه ی تولید نرم افزار آندروید را در زمینه ی گوشی ها و تبلت های هوشمند داشته است و تولید سخت افزاری، برای این شرکت دشوار خواهد بود.

اگر گوگل به صورت خودکفا تمامی بخش های سخت افزاری و نرم افزاری گوشی هوشمند نکسوس جدید خود را تولید کند و طراحی کلی و جزیی آن نیز بر عهده ی خود این کمپانی باشد، قطعا تاثیر مثبتی بر برنامه ی نکسوس گوگل ایجاد خواهد شد.

گوگل با توجه به ویژگی گوشی های هوشمند آیفون که جدا از برخی تغییرات جزیی، از نظر ویژگی های کلی تا حد زیادی مانند روز اول خود مانده اند، ایده ی چندین طرح برای ساخت گوشی هوشمند جدید نکسوس را ارائه داده است تا بتواند آن را مانند آیفون، سال ها به صورت یک برند مشخص و معلوم حفظ کند و مردم را نسبت به خرید این گوشی هوشمند مشتاق نگه دارد.

Pixel C گوگل می تواند یک نقطه ی شروع خوب برای این ابتکار جدید در شرکت گوگل باشد و به ایجاد تحولات سخت افزاری در این کمپانی کمک کند. آن طور که مشخص است برنامه ی جدید گوگل، تولید گوشی هوشمند جدید نکسوس به صورت کاملا خودکفا خواهد بود و این برنامه به معنی پایان همکاری گوگل با HTC تا پایان سال جاری خواهد بود.


لینک منبع و پست :گوگل، گوشی های نکسوس خود را شبیه آیفون خواهد کرد!
http://qudsonline.ir/detail/News/345510نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :